T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI ISPARTA ŞEHİR HASTANESİ

Yeni Doğan Yoğun Bakım Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2019

Yeni Doğan Yoğun Bakım


YENİDOĞAN YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ


Klinik Ulaşım


Yenidoğan Yoğun Bakım ünitesi D Blok 1. katta Yoğun Bakımlar bölümünde bulunmaktadır.


Kapasite Bilgisi

34 yatak kapasitesiyle 1. seviyede 5 yatak, 2. seviyede 15 yatak, 3. seviyede 14 yatak ile hizmet vermektedir. Servisimizde 3 izolasyon odası, 2 tane anne-bebek uyum odası, süt sağma ve emzirme odası bulunmaktadır. Annelerin bebekleriyle kalabilmeleri için gerekli ortam sağlanmaktadır. Refakatçi annelerin kalabilmeleri için ikişer kişilik odalardan oluşan otel konforunda 14 yataklı anne oteli bulunmaktadır.


Personel Bİlgisi

Servisimizde Yenidoğan Uzman Hekimi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, Çocuk Cerrahi Uzmanı, Çocuk Gastroenteroloji ve Hepatoloji ve Beslenme Uzmanı aktif olarak görev yapmaktadır.

Hastalık Türleri

Ağırlıklı hasta profilimiz Yenidoğan Sarılığı, Bronkopnömoni, Kusma, Beslenme Yetersizliği, Hepatitli Anne Bebeği, 3. seviye için Prematüre Bebekler, Solunum Sıkıntısı, Neonatal Pnömoni vb. hastalardır.İşleyiş Hakkında

Doğum odasından, kadın-doğum servisinden, poliklinik ve acil servis biriminden yönlendirilen hastaların yatışları servis sekreteri tarafından yapılmaktadır. Yatışı yapılan hastanın tahlil, tetkik ve ilaç istemleri yapılmaktadır, orderlenen ilaçlar eczaneden temin edilerek hastanın hemşiresi tarafından tedavisi uygulanmaktadır. Hastanın tüm hemşirelik bakımı, tedavisi ve anne eğitimi hemşiresi tarafından yapılarak kayıt altına alınmaktadır.

Yemek ve temizlik işleri ilgili firma tarafından uygun standartlarda yapılmaktadır. Hastanede uygulanan hiçbir işlem ve hizmet için ücret talebi olmamaktadır.

Paylaş