T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI ISPARTA ŞEHİR HASTANESİ

Pediatri Yoğun Bakım Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2019

Pediatri Yoğun Bakım
PEDİATRİ YOĞUN BAKIM

Klinik Ulaşım

Servisimiz C-BLOK  1. katta hizmet vermektedir.

Genel Bilgi

Servisimiz Pediatri Yoğun Bakım servisi olarak 2. Seviyede 8 yatak, 3. Seviyede 8 yatak olmak üzere 16 yatak ile hizmet vermektedir.Servisimiz seviyesine uygun tüm tıbbi donanıma sahiptir.

Ağırlıklı hasta profilimiz 2.scviye için Akut Bronşit, Febril Konvülsiyon, İlaç ve Kimyasal madde intoksikasyonları, Malnütrisyon, Yanık, Bağırsak invajinasyonu, GİS kanama, Screbral Palsi, Epileptik nöbetler, 3. seviye için Bronkopnömoni, Ağır Dehidratasyon vb. hastalardır.


Personel Bilgisi

Servisimizde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, Çocuk Cerrahisi Uzmanı ve Çocuk Gastroenteroloji Hepatoloji ve Beslenme Uzmanı aktif olarak görev yapmaktadır.
Servisimiz 21 Hemşire ile hizmet vermektedir.

İşleyiş Hakkında

Poliklinikten ve Acil Servis biriminden yönlendirilen hastaların servisimizde servis Sekreteri tarafından yatışı yapılmaktadır. Yatışı yapılan hastanın tetkik vb. İstemleri yapılarak Doktor tarafından tedavisi düzenlenen hastanın ilaçları eczaneden temin edilerek Hemşire tarafından tedavisi uygulanmaktadır. Gerekli tüm hemşirelik bakımları yapılmaktadır.

2. Seviye hastalarımız annesi refakatinde kalmakta olup, hasta yakınına gereken bilgilendirme yapılmaktadır.Yemek ve temizlik işleri ilgili firma tarafından karşılanmaktadır.

 

Paylaş