T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI ISPARTA ŞEHİR HASTANESİ

Nöroloji Kliniği Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2021

Nöroloji Kliniği


DOKTORLARIMIZ

 ADI  SOYADI  ÜNVANI  BÖLÜMÜ 
    
Abdullah UYSAL  Uzman DoktorNöroloji Pol.
Cengiz BALOĞLU  Uzman DoktorNöroloji Pol.
Mustafa ADANIR  Uzman DoktorNöroloji Pol.
Damla KIZILTAN ÇELİK  Uzman DoktorNöroloji Pol.
Ülkü  ÖZTÜRK Uzman Doktor Nöroloji Pol. 
 Burak GÜRELUzman Doktor Nöroloji pol. Nöroloji Kliniği


Klinik Ulaşım

Kliniğimize Ulaşım: Kliniğimiz D blok 5 Kat ta hizmet vermektedir


Klinik Personel Bilgisi :

Kliniğimizde 6 adet nörolji uzmanı, 18 adet hemşire, 6 adet oda destek ve temizlik elemanı, 2 adet hasta taşıma ile toplam 46 yataklı servisimizde hastalarımıza en iyi hizmeti sunmaya çalışmaktayız.

NÖROLOJİ 1 SERVİSİ= 9 Tek kişilik + 1 izole tek kişilik ve 5 çift kişilik toplam 20 yatak 9 Hemşire hizmet vermektedir.2 kişi nöbet tutmaktadır

 

NÖROLOJİ 2 SERVİSİ= 10 Tek kişilik +5 Çift kişilik toplam 20 yatak 9 Hemşire hizmet vermektedir. 2 kişi nöbet tutmaktadır Bu servisten 2 tane çift kişilik oda ilerde inme servisi olarak planlanmaktadır. İnme servisi özellikle yeni oluşmuş bir SVO da çok önemli bir konumdadır ve hayati öneme sahptir.

 

NÖROLOJİ 3 SERVİSİ= 3 Tek kişilik 1 Çift kişilik toplam 5 yatak (Burada yatan hastalarımıza aynı zamanda göz servisinde çalışan 7 hemşire hizmet vermektedir)

Kliniğimizde hasta odaları dışında birde sedyeyle hasta yıkama odası bulunmaktadır. Burada felçli hastalarımızın istemleri doğrultusunda banyoları güvenle ve gerekli mahremiyeti sağlanarak yaptırılmaktadır.

Klinik Genel Bilgi

Nöroloji genel olarak beyin,beyin sapı, omurilik ve çevresel sinir sistemi ile kasların hastalıklarını inceleyen teşhis ve cerrahi haricindeki tedavi yöntemlerinin uygulamasından sorumlu tıp bilim dalıdır.


Kliniğimizin Ağırlıklı Hasta Profili:

Serebrovasküler Hastalıklar( Beyin damar hastalıkları %75-80 iskemik % 15-20 si hemorajik kaynaklı) ayrıca SVO olarakta adlandırılmaktadır.

Serebrovasküler hastalıkların yaygın türleri,serebral tromboz, serebral emboli, serebral hemoraji, ayrıca anevrizmalar, geçici iskemik atak(TIA), Subaraknoid kanama Vasküler demans ve inmeyi içerir.

Bunların yanında Epilepsi, Alzheimer hastalığı, Migren, Parkinson, Polinöropatiler, Periferik nöropatiler (sinir sıkışmaları) Myastenia Gravis, Multiple Skleroz (Atak koruyucu tedaviler ile oldukça olumlu sonuçlar alınmaktadır.),

Baş Ağrısı, Vertigo, Fasiyal paralizi (yüz felci),Meniere Hastalığı,Trigeminal Nevralji tanılarıyla birçok hastamıza sağlık hizmeti sunmaktayız

 

KLİNİĞİMİZDE İS AKISI:


-Polikliniğimizde uzman doktor tarafından muayenesi yapılan hastanın yatışı verildiğinde:

-Hekim hastanın ilaç düzenlemesini hasta dosyasına yazar ve servise kabulu yapıldıktan sonra bilgisayar sitemine girer

-İstediği tetkik ve konsültasyonlar varsa bunları da hasta dosyasına yazarak kat sekreterine gönderir. -Kat sekreteri hasta dosyasını kayıt işlemleri yaparak hastayı hangi kliniğe yatacaksa yönlendirir. -Hastayı karşılayan hemşiresi hastanın yatağını belirler ve hastayı yatağına alır.

-Hemşirelik hizmetleri değerlendirme yapılır..Daha.sonra hastanın gerekli eğitimlerini yapar.

-Hekimin düzenlediği tetkik ve konsültasyon işlemleri yürütür.  Planlanmış olan tedavilerini uygular

-Hastanın ihtiyacına uygun tüm hasta bakım planlarını yürütür.

-TÜM PERSONELİMİZ HASTASINI EVİNE SAĞLIK VE MUTLULUKLA GÖNDERMEKTEN MUTLULUK DUYAR

Paylaş