T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI ISPARTA ŞEHİR HASTANESİ

Yoğun Bakım Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2020

Yoğun Bakım

DOKTORLARIMIZ


 ADI  SOYADI  ÜNVANI  BÖLÜMÜ 
    
Erhan  KAYA  Uzman Doktor  Yoğun Bakımlar
Emine AKKUZU Uzman Doktor  Yoğun Bakımlar 
Yağmur  KARA Uzman DoktorYoğun Bakımlar  


YOĞUN BAKIM ÜNİTELERİ

ULAŞIM:
Hastanemiz C ve D blok 1. katta hizmet verilmektedir.
GENEL BİLGİ:

Hastanemizde 14 yataklı nöroloji-kadın doğum, 15 yataklı dahiliye-göğiis, 15 yataklı koroner, 5 yataklı KVC, 18 yataklı ve 20 yataklı anestezi ve reanimasyon, 7 yataklı nöroloji, 8 yataklı koroner 1, 9 yataklı koroner 2 yoğun bakım üniteleri olmak üzere toplam 111 erişkin yoğun bakım yatağı ile hizmet vermektedir.

Tıbbi tedavi ve hasta bakımı açısından, hastane hizmetlerinden ayrıcalık taşıyan yerleşim biçimi her hasta için ayrı oda olarak tasarlanmış, yüksek teknolojili tıbbi cihazlar ve alanında uzman doktor, özel eğitimli hemşire ve yardımcı sağlık personelleri ile donatılmış özellikli birimlerdir. Hastanın kalp atım, kan basıncı, oksijen satiirasyonu, solunum sayısı, vücut ısısı gibi yaşamsal bulguları sürekli gösteren monitörler, gerekli durumlarda yapay solunum desteği vermek için ventilatörler, sıvı ve ilaç vermek için perfiizörler kullanılmaktadır.

Yoğun bakım ünitelerimizde; ciddi solunum yetmezlikleri, kalp krizi ve ritim bozuklukları, beyin kanamaları, ciddi enfeksiyonlar, zehirlenmeler, ağır multi travmalı hastalar, büyük ameliyat sonrası gözlem, prematüre bebekler, hemodiyaliz ihtiyacı olan bilinci kapalı yoğun takip ve tedavi gerektiren hastalara sağlık bakım hizmeti sunulmaktadır. Verilen hizmetler kalite standartlarına uygun hasta memnuniyeti önemsenerek, hasta mahremiyetine dikkat edilerek çok yönlü ekip çalışmasıyla bilimsel ve etik yaklaşımlardan taviz verilmeden yapılmaktadır.

Hastalara günlük nutıisyon ve fizyoterapi hizmetleri verilmektedir. Hastaların ihtiyaç durumuna göre diğer branş hekimlerinden destek alınmaktadır.


Paylaş