Yoğun BakımYOĞUN BAKIM ÜNİTELERİ

ULAŞIM:
Hastanemiz C ve D blok 1. katta hizmet verilmektedir.
GENEL BİLGİ:
yoğun bakım yatak sayısı yeni.jpg

 

Tıbbi tedavi ve hasta bakımı açısından, hastane hizmetlerinden ayrıcalık taşıyan yerleşim biçimi her hasta için ayrı oda olarak tasarlanmış, yüksek teknolojili tıbbi cihazlar ve alanında uzman doktor, özel eğitimli hemşire ve yardımcı sağlık personelleri ile donatılmış özellikli birimlerdir. Hastanın kalp atım, kan basıncı, oksijen satiirasyonu, solunum sayısı, vücut ısısı gibi yaşamsal bulguları sürekli gösteren monitörler, gerekli durumlarda yapay solunum desteği vermek için ventilatörler, sıvı ve ilaç vermek için perfiizörler kullanılmaktadır.

Yoğun bakım ünitelerimizde; ciddi solunum yetmezlikleri, kalp krizi ve ritim bozuklukları, beyin kanamaları, ciddi enfeksiyonlar, zehirlenmeler, ağır multi travmalı hastalar, büyük ameliyat sonrası gözlem, prematüre bebekler, hemodiyaliz ihtiyacı olan bilinci kapalı yoğun takip ve tedavi gerektiren hastalara sağlık bakım hizmeti sunulmaktadır. Verilen hizmetler kalite standartlarına uygun hasta memnuniyeti önemsenerek, hasta mahremiyetine dikkat edilerek çok yönlü ekip çalışmasıyla bilimsel ve etik yaklaşımlardan taviz verilmeden yapılmaktadır.

Hastalara günlük nutıisyon ve fizyoterapi hizmetleri verilmektedir. Hastaların ihtiyaç durumuna göre diğer branş hekimlerinden destek alınmaktadır.


Yoğun Bakım Doktorlarımız

10 Ocak 2023