Anjio Laboratuvarı

Anjio Laboratuvarı Hakkında


ANJİO LABORATUVARI


Klinik Ulaşım

Anjio Laboratuvarı hastanemiz AB blok 1. katında yer almaktadır.


Verilen Hizmetler

Anjio salonlarında koroner anjiyografı, koroner balon + stent, aortografı, ventrolografı, renal anjiyografı, carotis anjiyografı, perifeik anjiyografı, periferik balon + stent, kalıcı ve geçici pacemaker (pil) işlemleri
yapılmaktadır.

İşleyiş Hakkında

Günübirlik anjio servisinde ise hastalara yatış işlemi yapılmadan anjiyografı işlemi yapılmaktadır.hastanın ön hazırlıkları burada tamamlanır ve işleme alınır.işlemden sonra herhangi bir sıkıntıları olmazsa 4 ile 6 saat arasında burada takip edilir ve sonrasında taburcu edilir.Günübirlik anjio servisinde 2 hemşire görev yapmaktadır.

Anjio işleminin amacı kalp ve damar hastalıkları açısından sorunu olan kişilerin damarlarına ince kataterle girilmesi ve bu sayede damarlarındaki tıkanıklıkların ve diğer sorunların teşhis edilmesini sağlar. Eğer damarlarda daralma ve tıkanma belirlenirse ameliyatla yada balon stentle tedavi edilme kararı verilebilir.

Anjio birimimizde tanısal işlemler ve girişimsel yani tedavi işlemleri yapılabilmektedir.bu işlemlerin uygulanması sırasında hastanın sağlığı haklarının korunması ve güvenliğini en üst düzeyde sağlanması, anjio eğitimi almış profosyenel sağlık personelimiz tarafından sağlanmaktadır.


12 Nisan 2022