Özellikli Hizmetler

Gebe Okulu

  • gebe okulu.jpg
  • gebe okulu1.jpg
  • gebe okulu2.jpg
  • gebe okulu3.jpg
  • gebe okulu4.jpg


PERSONEL LİSTESİ

 ADI SOYADI ÜNVANI BİRİMİ
    
 Eda EGE Ebe(Eğitmen) Gebe Okulu
 Ebru BAYAR Ebe(Eğitmen)Gebe Okulu 


GEBE OKULU GEBE BİLGİLENDİRME BİRİMİ


Ulaşım

Hizmet alanımız turkuaz Z1 alanda kadın doğum polk. katındadır.

Genel Bilgi

2017 Nisan ayından itibaren Gebe Okulu faaliyet göstermektedir.Eğitimlere ilk başladığımda Isparta'da daha önce emsali olmadığı ve halk tarafından bilinmediği için gereken ilgiyi görememiştir ama şu anda
tanıtımımız la ilgili çalışmalar sayesinde potansiyeli ve katılımcı sayısı artmıştır.


Eğitim Hakkında

Gebe okulu eğitimleri 4 dersten oluşmaktadır.

1. Ders Gebelik ve Gebelikte Sağlık konu başlığı altındadır ve genel bilgi verip, iletişimi güçlendirmek adına tanışma özelliğine sahiptir.

2. Eğitimimiz Normal Doğum ve Doğum Dalgalarıyla İlaçsız Başetme Yöntemleri'dir.Nefes egzersizleri ile beraber normal doğum konusunda donanımlı bir şekilde bilgilendirme ve anne adayını korkularından arındırma bu dersin temel amacıdır.

3. Dersimiz Emzirme Teknikleri ve Bebek Bakımı'dır.Bu derste katılımcılara emzirme konusu ve bebek bakımıyla ilgili uygulamalı ve görsel eğitim hizmeti verilmektedir.

4.Dersimiz Lohusalık Bakımı ve Aile Planlaması'dır.Bu ders sonunda katılımcılara katılım belgeleri verilip küçük bir organizasyonla mezuniyet yapılmaktadır.

Yine aynı gün doğum odaları ve suda doğum odaları gezisi yapılmaktadır. Amaç hastanemizin doğum odalarının konforunu anne adaylarımızın görüp,değerlendirip korkularının giderilmesidir.Bu eğitimler sayesinde birçok gebemiz doğum korkularından arınıp,çok başarılı doğumlar yapmıştır.

İstatistik

Bu güne kadar yaklaşık 1084 anne adayımız bu eğitimden geçmiş ve yaklaşık 70 kadar gebe normal doğumla doğum gerçekleştirmiştir.(Eğitimi halen devam edenler ve miyadı dolmayanlar hariç) 2. Gebeliği olmasına rağmen sosyal medya üzerinden hastanemiz gebe okulu hakkında olumlu duyumları sebebiyle başvuran adaylarımız dahi vardır.Sosyal projelerle desteklenen gebe eğitimleri hastanemiz yöneticileri ve Akfen Şirketininde desteği ile daha çok anne adayına hizmet vermeyi amaçlamaktadır.Eğitimlerimizin anket çalışmaları yapılmakta olup,aylık istatistik verileri ilgili birimlere ulaştırılmaktadır.
  • brosur_dıs1.jpg
  • brosur_dıs2.jpg
  • brosur_dıs3.jpg
  • brosur_ic.jpg
30 Mayıs 2022