Diyaliz Merkezi

Periton Diyaliz BirimiPERİTON DİYALİZ ÜNİTESİUlaşım

2010 yılından bu yana aktif olarak hizmet veren periton diyaliz ünitesi İsparta Şehir Hastanesinde de C blok Zemin Kat Diyaliz Ünitesi içerisinde hizmet vermeye devam etmektedir.


Genel Bilgi Ve İşleyiş Hakkında

Hastalarımıza öncelikle hastanemiz bünyesinde bulunan Nefroloji Uzmanlarımızın muayene ve son dönem böbrek yetmezliği tanısı almasının ardından , diyaliz gereksinimi duyulan hastalar böbrek yerine koyma seçeneklerinden biri olan periton diyaliz'i hakkında bilgilendirilmek üzere alanında eğitimli Periton Diyaliz Hemşiresi tarafından bilgilendirilir.

Hasta periton diyaliz tedavisini kabul ettikten sonra periton diyaliz kateteri (genel cerrahi veya nefroloji hekimi tarafından) hastaya takılır. Kateter sonrası servise yatırılan hastaya periton diyaliz hemşiresi tarafından gerekli eğitimler verilir. Nefroloji hekimlerimiz ve periton diyaliz hemşiresi tarafından eğitimi tamamlandığına kanaat getirilen hastalar tedavisi planlanarak taburcu edilir.Tedavisine başlanan hastalar periton diyaliz ünitesinde nefroloji uzmanları ve periton diyaliz hemşiresi işbirliği ile gerekli olan diyaliz hizmetini almaya başlarlar.

Periton diyaliz ünitemizde hastalar 24 saat periton diyaliz hemşiresine ulaşabilme imkanına sahiptirler.


11 Mayıs 2023