Kosovalı doktorlar Sağlık Turizmi için Isparta Şehir Hastanesi’nde...
15 Aralık 2018

Kosovalı doktorlar Sağlık Turizmi için Isparta Şehir Hastanesi’nde;
Sağlık turizmini geliştirmek, yaygınlaştırma ve tanıtmak amacıyla çalışmalarını sürdüren Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Isparta Valiliği’nin öncülüğünde Kosova’dan doktor ve sağlık çalışanlarından oluşan 22 kişilik heyet Isparta’ya getirilerek program dahilinde Isparta Şehir Hastanesi tanıtıldı. 
Isparta Valisi ve BAKA Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Seymenoğlu’nun öncülüğünde BAKA’nın sağlık turizmi için Isparta ve Batı Akdeniz’in tercih edilmesi hedefiyle ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliğinde tanıtım çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında sağlık turizmi hedefiyle Kosova’ya yönelik bir tanıtım programı hazırladı. Isparta’nın sağlık kuruluşlarını ve sağlık turizmi potansiyelini yerinde görüp inceleyip meslektaşlarından çalışmalarla ilgili bilgi alması hedefiyle hazırlanan tanıtım programına; Kosova’dan Nefrolog, Hematolog, Dahiliye ve Aile Hekimi alanlarında uzman doktorlar ile sağlık çalışanlarından oluşan 22 kişilik heyet katıldı. 
Ziyarette Isparta Şehir Hastanesi’nin Sağlık Turizmi çalışmaları kapsamında hazırlanan İngilizce tanıtım filmi izlettirildi.
Programda konuşma yapan Isparta Şehir Hastanesi Sağlık Turizmi’nden sorumlu Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Rafet CAN: “Bilindiği üzere Şehir Hastaneleri Hükümetimizin Sağlıkta Dönüşüm Programı ” kapsamında faaliyete geçirilmiş olan Kamu-Özel Ortaklığı hizmetidir. 
18 Mart 2017 tarihinden ülkemizde faaliyete geçirilen 3. Şehir Hastanesi olarak açılan ve hizmet vermeye başlayan hastanemiz birkaç ay sonra 2. Yılını tamamlayacak. 
Alanında uzman ekiplerimizle, tam donanımlı ekipmanlarımızla, otel konforunda hizmetlerimizle 2. Yılını tamamlamaya hazırlanan hastanemiz Isparta ve çevresindeki illerimizden gelen hastalarımıza verdiği hizmetlerle de göz doldurmaya devam etmektedir.
Tanıtım filminde de yer verdiğimiz üzere hastanemizde pek çok özellikli birim mevcut olup, yapılan cerrahi müdahaleler ve tedavilerle tam dolulukta çalışılmaktadır. 
Sağlık alanındaki işbirliğinin ikili ilişkilerin en iyi göstergesi olduğunu düşünüyorum. 
Her zaman olduğu gibi bizlere desteklerini esirgemeyen BAKA yönetimine ve ziyaretleri için Kosova sağlık ekibine teşekkür ediyor, bugün yapılacak çalışmanın bizlere ve sizlere katkı sağlayacağı düşüncesiyle verimli geçecek bir çalışma olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.
Kosova Sağlık Heyeti adına bir konuşma yapan Suzanna KRASNİKi, BAKA Yönetimine ve Isparta Şehir Hastanesine düzenlenen program için teşekkür ederek, “Isparta Şehir Hastanesi çok güzel bir hastane, birlikte çalışmaktan keyif alacağız” diye konuştu. 
Program sonunda Kosova Sağlık Ekibine hastanemiz saha turu ile tanıtıldı.

  • kosova1.jpg
  • kosova2.jpg
  • kosova3.jpg
  • kosova4.jpg
  • kosova5.jpg
  • kosova6.jpg