OBEZİTE MERKEZİMİZDEN ANLAMLI EĞİTİM…
07 Şubat 2019

OBEZİTE MERKEZİMİZDEN ANLAMLI EĞİTİM…
Hastanemiz bünyesinde faaliyet gösteren “Obezite Merkezimiz” TED Kolejinde eğitim gören çocuklara obezite farkındalık eğitimi düzenledi. 
Başhekimimiz Uz. Dr. F. Ruşen KESKİN, TED Koleji Kurucu Temsilcisi Dr. Nazlı Asuman ESİN, Obezite Merkezimizin Sorumlu Hekimi İzzet DEMİRBAŞ, TED Koleji yönetimi, öğretmenleri ve öğrencilerinin de katıldığı eğitimde Obezite Merkezimizde görevli diyetisyenimiz Damla YAVUZ, Fizyoterapistimiz Erkan ALP, Psikolog Ertürk ER, obeziteyle mücadelede doğru beslenme, doğru hareketler ve sporun önemi, psikoloji yönetimi konularında bilgilendirme eğitimleri düzenledi.
TED Koleji öğrencilerinin yoğun katılım sağladığı ve soru-cevap şeklinde gerçekleşen program sonunda TED Koleji Kurucu Temsilcisi Dr. Nazlı Asuman ESİN, başhekimimiz ve “Obezite Merkezimiz” e teşekkür ederek, “Isparta Şehir Hastanesi Obezite Merkezi ile birlikte yaptığımız işbirliği ile kolejimizde obezite farkındalığının artırılması ve mücadelesinde başarılı adımlar atacağız. “ diye konuştu.
Başhekimimiz Uz. Dr. F. Ruşen KESKİN eğitimle alakalı yaptığı açıklamada; Bakanlığımızın Obezite ile Mücadele Uygulamaları kapsamında Hastanemizde Obezite Merkezimizi faaliyete geçirdik. Obezite bilindiği üzere çocukluk çağlarında hayatı tehdit etmeye başlayan erişkin çağlarında tedbir alınmazsa beraberinde kronik hastalıklarla yaşam kalitesini en aza indiren çağımızın tedbir alınması gereken önemli bir hastalığıdır.
Bu kavramdan yola çıkarak biz de merkezimizde çocuklarımıza da gruplar oluşturmak niyetindeyiz. Fakat okul dönemi olduğu için bunu şuan yapamıyoruz. Onun yerine yaz döneminde , merkezimize başvuran çocuklarımızdan gruplar oluşturarak, yaz okulu formatında obezite kampı yapmayı planladık. 
Yaz dönemine kadar talep eden okullarımıza merkezimizden eğitmenlerimiz ziyaretler gerçekleştirip eğitim yapacaklar. Okullarımızdan gelecek taleplere hastanemiz olarak hızla dönüş sağlanarak çocuklarımıza obezite farkındalığı yapılıp, obezite sınırında olup mücadeleye karar vermiş çocuklarımızdan da yaz dönemi grupları oluşturulacaktır. Oluşturacağımız kamplar sadece okul gruplarından değil bireysel başvurulardan da olacaktır. “ dedi.

  • obezite eğitim.jpg
  • obezite eğitim1.jpg
  • obezite eğitim2.jpg
  • obezite eğitim3.jpg
  • obezite eğitim4.jpg
  • obezite eğitim5.jpg
  • obezite eğitim6.jpg
  • obezite eğitim7.jpg