OBEZİTE CERRAHİSİ’NDE BAŞARILI VAKALARIMIZ DEVAM EDİYOR.
14 Şubat 2019

OBEZİTE CERRAHİSİ’NDE BAŞARILI VAKALARIMIZ DEVAM EDİYOR.
Obezite ile yıllarca mücadele eden 34 yaşındaki Mürüvvet TÖNGE, Genel Cerrahi Uzmanımız Op. Dr. Velİ Can YARAR tarafından yapılan “Obezite Cerrahisi” ameliyatı ile hem obeziteden hem de kronik hastalıklarından kurtuldu. 
TÖNGE çocukluğundan itibaren obez olduğunu, zayıflamak için pek çok yöntem denediğin belirterek; “Son yıllarda kilolarımdan dolayı dizlerimde artroza bağlı yürümede zorluk , gizli şeker, nefes almada zorluk ve sağlıksız uyku şikayetlerim artmıştı. Obezite Merkezinde kontrollerim ve takibim yapıldı. Veli Can Hocaya muayene olarak obezite cerrahisi olmak istediğimi belirttim. 13 gün önce ameliyat oldum. 13 günde şimdiden 7 kilo verdim. Şikayetlerim çok geriledi. Artık yürüyebiliyorum, uykularım düzenli, nefes almam düzeldi ve sigarayı bıraktım. Bu süreçte ameliyatımı yapan doktorum Veli Can YARAR başta olmak üzere tüm çalışanlara teşekkür ederim” dedi. 
Isparta Şehir Hastanesi’nin obezite ile mücadelede duyarlı olduğunu belirten Genel Cerrahi Uzmanımız Op. Dr. Veli Can YARAR; “Obezite ile mücadelede cerrahi en son çare. Hekim olarak önerilerimiz her zaman hastalarımızın doğal yollarla zayıflaması yönünde. Ama Mürüvvet gibi uzun zaman mücadele etmiş başaramamış ve devamında kronik şikayetleriyle gelerek cerrahi talebinde bulunan hastalarımızın öncelikle obezite merkezimizin takibine girmesini sağlıyoruz. Gerekli değerlendirmeler yapıldıktan sonra ameliyatını gerçekleştiriyoruz. Mürüvvet 13 gün önce ameliyat oldu. Ve şuan gayet güzel gidiyor, hiçbir şikayeti yok. 13 günde 7 kilo verdi. Genellikle 3 ile 6 aydan sonra sağlıklı sonuçlar alıyoruz.” Diye konuştu.

obezite 2.jpg