Yılın Ebe ve Hemşiresi
18 Haziran 2019

81 ilin katılımıyla 12 Mayıs Hemşireler Günü dolayısıyla Sağlık Bakanlığınca düzenlenen etkinlikte, Bu yıl ilimizi temsilen Hastanemizde görev yapan Hemşire Yeliz KILIÇ, Ebe Ümmüşen AYCAN layık görüldü.

Düzenlenen törende Sağlık Bakan Yardımcıları Prof. Dr. Muhammet GÜVEN, tarafından İl Sağlık Müdürümüz Dr. Mehmet KARAKAYA , hastanemiz hemşirelerinden Yeliz KILIÇ, ebelerinden Ümmüşen AYCAN’a Yılın Hemşire ve Ebesi Belgesini ve hediyelerini aldılar. İl Sağlık Müdürümüz Dr. Mehmet KARAKAYA ilimizi temsil eden ebe ve hemşireleri tebrik etti.

Sağlık Bakan Yardımcıları Prof. Dr. Muhammet Güven, Prof. Dr. Emine Alp Meşe ve Halil Eldemir, 12 Mayıs Hemşireler Günü dolayısıyla düzenlenen iftar yemeği programına katıldı.

İftar yemeğinde hemşirelere ve ebelere hitap eden Güven, her iki mesleğin de değerlerinin ve duygularının ortak olduğunu söyleyerek, “Dünya’ya gelen bir bebeği ilk kucağına alıp isminde barındırdığı büyük anne anlamına uygun bir şekilde şefkatini hissettiren de, son nefesinde ki bir insana, ismi ile müsemma kardeş sevgisi ile bir yudum su verip yüreğini serinleten de sizlersiniz” diye konuştu.  • yılın-hemşiresi.png
  • yılın-hemşiresi1.png
  • yılın-hemşiresi2.png