HIMSS–EMRAM” Bölgesel Bilgilendirme Toplantısı İzmir’de Gerçekleştirildi
25 Haziran 2019

Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü’nün koordinasyonunda İzmir’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen ‘HIMSS–EMRAM Bölgesel Bilgilendirme Toplantısı’na; Uşak, Manisa, Denizli, Muğla, Aydın, Çanakkale, Burdur, Isparta, Kütahya, Balıkesir illerinden katılım sağlandı.

Bilgilendirme Toplantısına,Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Şahin Aydın, İzmir İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Mehmet Burak Öztop, HIMSS Türkiye Direktörü Yrd. Doç. Dr. İlker Köse, İl Sağlık Müdürlüğü Başkanları ve Başkan Yardımcıları ile 10 ilin çeşitli düzeyde sağlık yöneticileri katıldı.

“Dijital dönüşüm, özellikle sağlık sektöründe öne çıkıyor...”

İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Mehmet Burak Öztop yaptığı konuşmasında; “Günümüzde artık her alanda; eğitimde, sağlıkta, alışverişte, bankacılıkta ve daha birçok sektörde bilişim teknolojisini kullanıyoruz. Dijital dünyanın bu kadar hayatımıza girmesi sağlık sektörünü de etkiliyor. Türkiye’deki birçok sektörün gündeminde yer alan dijital dönüşüm, özellikle sağlık sektöründe öne çıkıyor.” dedi.

“Türkiye’de ilk kez 2016 yılında HIMSS 7 Belgesini almaya hak kazanan İzmir Tire Devlet Hastanesi...”

Bilim ve teknoloji alanındaki gelişmelerin sağlık hizmet standartlarının yükselmesinde, sağlık sistemindeki verimliliğin artmasında etkili olduğunu ifade eden İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Öztop sözlerini şu şekilde sürdürdü, “Türkiye’de ilk kez 2016 yılında HIMSS 7 Belgesini almaya hak kazanan İzmir Tire Devlet Hastanesi ilk başta yer alıyor. Ayrıca Tire Devlet Hastanemiz 2019 yılında yeni kriterlere göre tekrar HIMSS Seviye 7 belgesini yeniledi. Bunun yanında İlimizde “HIMSS Seviye 6” sertifikasını alan 8 hastanemiz var. Bu başarıyı elde etmemizde emeği olan hastane yönetimlerimize ve çalışanlarına teşekkür ediyorum.”

Bilgilendirme Toplantısı, açılış konuşmalarının ardından HIMSS Türkiye Direktörü Yrd. Doç. Dr. İlker Köse’nin sunumu, ardından da Tire Devlet Hastanesi ile Ödemiş Devlet Hastanesi’nin sunumlarıyla devam etti. Soru ve cevap bölümüyle program sona erdi.

HIMSS.jpg