KALP DELİĞİNE AMELİYATSIZ ÇÖZÜM…
01 Ekim 2019

KALP DELİĞİNE AMELİYATSIZ ÇÖZÜM…

Daha önce dış merkezde kalp deliği tespit edilen İzmirli 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Şükrü Enes ADAGÜMELİ’nin kalp deliği hastanemizde yapılan Perkütan ASD Kapama(Ameliyatsız Kalp Deliği Kapama) işlemi ile kapatıldı.

Sosyal Medya’dan yaptığı araştırmalarla hastanemizi ve kardiyoloji kliniğimizi duyup geldiğini anlatan ADAGÜMELİ; “ Daha önce kalp deliğin var dediler. Ben de internetten araştırdım ve buraya geldim. Doktorlar kalp deliğimikapattılar. Hem doktorlarımdan hem de hastaneden çok memnunum. Bu şikayette olan herkese tavsiye derim” diye konuştu.

Yapılan işlem hakkında bilgi veren Kardiyoloji Uzmanımız Fatih AKKAYA; “Hastamıza yapilan tetkiklerde kalp deliginin oldugunu ve bu deligin acik cerrahiye gerek kalmadan kapatilabilecegini tespit ettik. Hacettepe Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı'ndan hocalarimin yonetiminde hastanemizde ilk kez denedigimiz kalp deliğinin Perkütan ASD Kapama (Ameliyatsız Kalp Deliği Kapama) İşlemi ile hastamızın kalp deliğini kapattık. Şu anda sağlıklı ve hayatını normal olarak idame ettirecek durumda. “ diye konuştu.

  • kalp deliği2.jpg
  • kalp deliği1.jpg
  • kalp deliği3.jpg
  • kalp deliği.jpg