Hastane Başvuru İşlemleri
28 Mart 2022


ISPARTA ŞEHİR HASTANESİ

Hastanemiz sağlık sosyal güvencesi olan ve olmayan hastalara hizmet vermektedir. Hastanemize gelen hastalarımız hasta kabul birimlerimize müracaat ederek kayıt yaptırıp muayene ve tedavi işlemlerine başlayabilir.

444 38 33 numaralı telefonu arayarak hastanemize ait Evde Sağlık Hizmetleri Birimimizden hizmet alabilirsiniz. Bu birimde, yatağa bağımlı olan hastalarımıza evinde ve aile ortamında sağlık hizmeti sunulmaktadır.

Hastanemizde verilen Hasta Hizmetleri ve Sağlık Otelciliği ile ilgili ile ilgili her türlü bilgi ve yönlendirme için Resepsiyon ve Yönlendirme personellerimiz sizlere yardımcı olacaktır. Resepsiyon, Karşılama Yönlendirme Hizmetinde çalışan personellerimiz sizlerin poliklinik, yatış ve diğer hizmetlerimize ulaşmanız noktasında gerektiğinde refakat ederek hizmet verebilmektedir.

Randevu Alma

Hastanemiz, acile başvuran hastalar dışında randevu sistemi ile de çalışmaktadır. Hastalarımız 182 numaralı telefondan veya MHRS üzerinden randevu alabilirler. Randevu işlemleri sırasında T.C. kimlik numaranız ve sağlık güvenceniz ile ilgili bilgilerinizi yanınızda bulundurmanız işlemlerinizi kolaylaştıracaktır.

Kayıt İşlemleri

Hastanemizin herhangi bir bölümünden randevu almış veya randevusuz müracaat eden hastalarımıza, resepsiyon ve yönlendirme görevlilerimiz yardımcı olacaktır. Hastalarımız önce kabul işlemlerinin yapılacağı hasta kayıt kabul bankolarına yönlendirilir. Gerektiğinde refakat edilir. Hasta kayıt kabul bankolarında işlemleri yapılan hastalar muayene olacakları polikliniklere yönlendirilir. Gerekirse hastaya refakat edilir.

Acil Hizmetler

Acil Servisi, hava ve kara ambulansı ile hasta taşıma özelliğine sahip, bulunduğu çevredeki tek hastanedir. 24 saat süresince hizmet kalitesinde aynı standardı koruyabilen ve en gelişmiş acil sağlık hizmetini verebilen bir bölümdür. Acil servisimiz, her türlü sağlık ihtiyacınıza zamanında cevap vermek amacıyla, başta Acil Tıp Uzmanları, Aile Hekimleri, Kulak Burun Boğaz, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Ortopedi ve Travmatoloji, Çocuk ve Erişkin Kalp - Damar Cerrahisi Bölümlerinde nöbetçi hekim kadrosu ile 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir.

Ambulans Hizmetleri

Ambulansımıza 112 nolu telefondan 24 saat ulaşabilirsiniz. Taburcu olurken hekimin uygun hastalar için nakil ambulansı hizmetinden yararlanmak isterseniz hemşirelerimize başvurmanız yeterli olacaktır.

Hasta Yatış İşlemleri

Yatarak tedavi işlemlerinin ilk basamağı, adınıza bir kayıt oluşturulmasıdır. Daha önce hastanemize başvurmadıysanız, size özel bir protokol numarası ile bir dosya düzenlenir.

Kayıt işlemleriniz için yanınızda bulundurmanız gereken belgeler:

· Nüfus Cüzdanı veya ehliyet

· T.C. Vatandaşı olmayanlar için pasaport