ISPARTA ŞEHİR HASTANESİNDE İLK ANJİYO
30 Kasım 2017

Türkiye'nin üçüncü şehir hastanesi olan Isparta Şehir Hastanesi'nde ilk anjiyo gerçekleşti.Türkiye'nin üçüncü şehir hastanesi olan Isparta Şehir Hastanesinde ilk anjiyo başarılı şekilde gerçekleşti.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın "hayalim" dediği şehir hastanelerinden biri olan ve 24 Mart 2017 tarihinde resmi açılışı yapılan Isparta Şehir Hastanesinde ilk anjiyo operasyonu başarılı şekilde yapıldı.

Hastaneye başvuran 60 yaşındaki Veli Özkan'a gerçekleştirilen operasyon, Başhekim Gökhan Saçkan'ın da yer aldığı 7 kişilik bir ekip tarafından gerçekleştirildi.Başarılı geçen operasyonun ardından Özkan, yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı.

Başhekim Saçkan, operasyonun ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Isparta Şehir Hastanesinde bugün ilk anjiyografi işlemini başarıyla gerçekleştirdiklerini söyledi.Hafta içerisinde vasküler ve koroner anjiyoları gerçekleştirmek için hasta yatışlarını yaptıklarını dile getiren Saçkan, ayrıca bugün başka bir anjiyografi işlemi gerçekleştireceklerini söyledi.İkinci anjiyo işleminin yapılacağı hastanın Burdur'dan geldiğine dikkati çeken Saçkan, "Bu Isparta Şehir Hastanesinin Isparta dışında çevre illere de hitap eden bir hastane olduğunun ilk belirtileri. İlk ameliyattan sonra hastamızın memnuniyetlerini aldık. Hayırlı uğurlu olsun. Şehir Hastanemiz için bugün önemli bir gün." dedi.